poniedziałek, 31 maja 2010

Rangers 1st platoon - work in progress part 1

Po tym jak stałem się posiadaczem zestawu Ceasara H054 US Army set 1, to od razu wiedziałem że na tej firmie będę opierał moją kolekcję figurek, głównie ze względu na rozmiary, moim zdaniem to najbardziej proporcjonalne figurki na rynku względem pozostałych elementów gry, budynków, lub pojazdów w 1/72. Zestawy Italeri które miałem wcześniej zakupione i już nawet częściowo przygotowane do malowania odeszły do lamusa i zaczęły służyć jako "dawcy organów" do konwersji.

Figurki Ceasara jak się okazało dały dobrą bazę do bycia konwertowanymi, sporo rzeczy zapożyczyłem też z zestawu Pegasusa.

Generalnie pierwszy pluton jeżeli chodzi o konwersje jest ukończony, dziury po przeróbkach polepiłem green stuffem, zostało tylko czyszczenie papierem ściernym nadlewek i różnych niedoróbek.

Wygląda to tak:

1. HQ

2. MORTAR TEAM


3. FIRST SQUAD  

LEUTNANT & SERGEANT


 MACHINE GUN TEAM 


 SNIPER 


RANGERS with Garand Rifle


4. SECOND SQUAD

LEUTNANT & SERGEANT


LMG GUNNER


RANGERS with Garand RifleJestem w sumie zadowolony z efektów i z tego iż na 32 figurki każda ma inną pozę, w tym tylko 12 póz jest oryginalnych :)  

4 komentarze:

 1. Ale urwał... :D Zacnie Panie - zacnie !!! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fenomenalne konwersje! Zdaje się, że Rangersi Italeri się przydali - jako bitsy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. tylko do tego się nadawali :D ale większość bitsów jest z Rangerów od Pegasusa, bo proporcjonalni są do tych od Ceasara, mutanty od Italki niestety już nie po za paroma wyjątkami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooooo cudo. Piękna robota. Ja spróbowałem jedynie wymienić głowy i się poddałem .... takie dzieło jest na razie poza moimi możliwościami ..

  OdpowiedzUsuń